Naujienos

5-sis TARPTAUTINIS DIRVOŽEMIO FIZIKOS SIMPOZIUMAS

  Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai, mieli bičiuliai ir rėmėjai,
Lietuvos dirvožemininkų draugija prie Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba kviečia registruotis ir dalyvauti 5-ajame tarptautiniame Dirvožemio fizikos simpoziume.  
Jame mokslininkai iš Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Vengrijos ir Kolumbijos pasidalins naujausiais perspektyviais dirvožemio fizikinių savybių tyrimo metodais ir jų taikymu inovacijoms ir fizikinių bei cheminių dirvožemio savybių sąsajoms nagrinėti.
Renginys vyks anglų kalba.

Data: 2022 m. birželio mėn. 3 d.
Pradžia: 9.00 – 16.00 val.
Trukmė: 5 val.
Vieta: nuotoliniu būdu per MS Teams programą.
Programa: Parsisiųsti programą galite čia pdf formatu.
Registracija: Į renginį registruotis galite čia: https://simpoziumas.lzukt.lt/

Nuoroda bus atsiųsta likus dienai iki renginio.

PAGRINDINIAI RENGINIO RĖMĖJAI: ūkininkas Valentinas Genys ir UAB „Agrolitpa“

RĖMĖJAI: LŽŪKT, LDD PRIE LMA ŽŪMMS, LAMMC, VDU ŽŪA AGRONOMIJOS FAKULTETAS

 El. paštas pasiteirauti:

Tel. +370 659 98 823, email audrius.nutautas@lzukt.lt (registracija)
Tel. +370 610 34 983, email erika.mankute@lzukt.lt (registracija)

Tel. +370 698 46927, email rimantas.vaisvalavicius@vdu.lt (Mokslinio komiteto pirmininkas)
Tel. +370 640 69 365, email romute.mikucioniene@lzukt.lt (Organizacinio komiteto pirmininkė)

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2022 05 10

 

 

LDD veiklos gairės 2022 metams

       Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai, mieli bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame susipažinti su Lietuvos dirvožemininkų draugijos 2022 metų veiklos planu ir prašome aktyviai dalyvauti jame numatytuose renginiuose. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, dalis suplanuotų draugijos renginių bus vykdomi nuotoliniu būdu, jeigu sąlygos juos surengti įprastiniu būdu būtų nepalankios. Svarbiausia ir šiais metais išlikti sveikiems, darbingiems ir vieningiems!

LDD veiklos 2021 metais ataskaitą galite rasti čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2022 02 22

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos valdyba

Patalpinta 2021 12 23

 

Konferencija rūgščių dirvožemių derlumo gerinimo klausimais

 Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai, mieli bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame jus dalyvauti nuotolinėje konferencijoje „Rūgščių dirvožemių derlumo gerinimas efektyvesniam maisto medžiagų prieinamumui ir augalininkystės produkcijos savikainos pokyčiui“, kuri vyks spalio 28 d. 10 val. nuotoliniu būdu MS Teams programoje. Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Dėmesio: konferencijos dalyviams bus išduoti 4 akad. val. pažymėjimai, todėl būtina išankstinė registracija!

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa bei registracija rasite čia.

Renginio programą PDF formatu atsisiųsti galite čia.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2021 10 12

 

LDD veiklos gairės 2021 metams

       Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai, mieli bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame susipažinti su Lietuvos dirvožemininkų draugijos 2021 metų veiklos planu ir prašome aktyviai dalyvauti jame numatytuose renginiuose. Kaip žinia, dabartinė COVID-19 ligos epidemiologinė situacija Lietuvoje vis dar yra gana sudėtinga, todėl dalis suplanuotų draugijos renginių bus vykdomi nuotoliniu būdu, jeigu sąlygos juos surengti įprastiniu būdu būtų nepalankios. Svarbiausia – išlikti sveikiems, darbingiems ir vieningiems!

LDD veiklos 2020 metais ataskaitą galite rasti čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2021 03 19

 

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai, mieli mūsų bičiuliai ir rėmėjai, 

 

Informuojame, kad Aplinkosaugos koalicija (https://www.akoalicija.lt/) kartu su partneriais – VšĮ „Žiedinė ekonomika“ ir Lietuvos dirvožemininkų draugija prie LMA ŽŪMMS – nuo 2021 m. sausio 2 d. iki 2022 m. sausio 1 d. sieks įgyvendinti projektą, kurio tikslas – stiprinti nevyriausybinių organizacijų ir pilietinės visuomenės balsą atstovaujant aplinkosaugos interesus, susijusius su tręšimo ir dirvožemio apsaugos politika. Siekiama, kad būtų priimti aplinkai ir klimatui draugiški sprendimai, kurie užtikrintų palankias sąlygas ūkininkauti ateinančioms kartoms. Detalesnę informaciją apie projektą rasite čia

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija 

Patalpinta 2021 01 21

 

 

LDD veiklos gairės 2020 metams

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai, mieli bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame susipažinti su Lietuvos dirvožemininkų draugijos 2020 metų veiklos planu ir prašome aktyviai dalyvauti jame numatytuose renginiuose. Tai yra be galo svarbu, nes tik mūsų visų bendrai sutelktų pastangų dėka LDD veikla gali ir toliau išlikti matoma bei svarbi! Taigi, atraskime savyje motyvacijos ieškoti bendro veikimo prasmės ir tuomet visi kartu padarysime dar daugiau svarbių ir naudingų darbų, negu kad jų yra numatyta tame „formaliajame“ veiklos plane.

LDD veiklos 2019 metais ataskaitą galite rasti čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2020 03 05

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos valdyba

Patalpinta 2019 12 31

 

Tvaraus dirvožemio naudojimo link – švęskime pasaulinę dirvožemio dieną kartu!

 Dirvožemis – neatskiriama visos aplinkos ir kraštovaizdžio dalis. Kultūriniame kraštovaizdyje jis turi būti racionaliai naudojamas ir kartu su kitais aplinkos elementais turėti estetinę vertę, teigiamai veikti žmogaus psichiką. Nereikia pamiršti, kad dėl žmogaus veiklos dirvožemio derlingumas gali ne tik didėti, bet ir mažėti: blogai ūkininkaujant, dirvožemis gali degraduoti arba net būti sunaikintas. Todėl dirvožemininkų, agronomų, miškininkų, o iš dalies ir kitų biologinės krypties specialistų uždavinys – gerai pažinti dirvožemius ir tinkamai juos naudoti!

Pasaulinei dirvožemio dienai paminėti skirtą 2019-ųjų metų plakatą rasite čia...

Nuoširdžiai Jūsų,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininkas doc. dr. Jonas Volungevičius,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininko pavaduotojas doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius, draugijos valdyba ir sekretoriatas.

Patalpinta 2019 12 05

Iš Lenkijos dirvožemininkų draugijos kongreso sugrįžus

Lietuvos dirvožemininkų draugijos prie LMA Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus nariai doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius (Vytauto Didžiojo universitetas), dr. Romutė Mikučionienė (Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba), dr. Virmantas Povilaitis (LAMMC Žemdirbystės institutas) bei dr. Vaida Steponavbičienė (Vytauto Didžiojo universitetas) 2019 m. rugsėjo 2–7 d. dalyvavo Lenkijos dirvožemininkų draugijos kongrese, vykusiame Liublino Marijos Kiuri-Sklodovskos universitete.

Lenkijos dirvožemininkų draugijos kongreso pranešimų santraukų rinkinius rasite čia PDF formatu (I dalis) (II dalis) bei lauko ekspedicijos vadovą rasite čia  PDF formatu.

Išsamesnę informaciją apie Lietuvos dirvožemininkų delegacijos vizitą Lenkijoje rasite čia.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2019 09 13

IV tarptautinis dirvožemio fizikos simpoziumas Lenkijoje

Lietuvos dirvožemininkų draugijos prie LMA Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus nariai doc. dr. Jonas Volungevičius (Vilniaus universitetas), doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius (Vytauto Didžio universitetas), dr. Inga Liaudanskienė, dr. Kristina Amalevičiūtė-Volungė, dr. Virmantas Povilaitis bei dokt. Mykola Kochiieru (LAMMC Žemdirbystės institutas) 2019 m. vasario 13–14 d. dalyvavo IV-jame tarptautiniame dirvožemio fizikos simpoziume (4th International symposium of soil physics), vykusiame Lenkijos mokslų akademijos Agrofizikos institute (Liublino mieste).

Tarptautinio dirvožemio fizikos simpoziumo pranešimų santraukų rinkinį rasite čia PDF formatu.

Išsamesnę informaciją apie Lietuvos dirvožemininkų vizitą Lenkijoje rasite čia.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2019 03 15

LDD veiklos gairės 2019 metams

       Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai, mieli bičiuliai ir rėmėjai,

prašome susipažinti su LDD 2019 metų veiklos planu ir kviečiame aktyviai dalyvauti šiame darbo plane numatytuose renginiuose. Kol kas galima tik pasidžiaugti, kad nenuleidome rankų ir visų mūsų bendrų pastangų dėka Lietuvos dirvožemininkų draugijos veikla iki šiol išlieka labai aktyvi, matoma ir svarbi! Taigi, suraskime savyje motyvacijos ir šiais metais vėl susiburti visi drauge, kad galėtume betarpiškai pasidalinti savo patirtimi bei naujausia informacija... ir nepamirškime, kad didžiausią reikšmę gyvenime turi tai, ką padarote kartu su kitais ir dėl kitų..

LDD veiklos 2018 metais ataskaitą galite rasti čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2019 01 15

Lietuvos dirvožemininkų draugijos valdyba

Patalpinta 2018 12 17

Aiškinamasis miškininkystės terminų žodynas

 

 

    Miškų mokslininkas akademikas Leonardas A. Kairiūkštis sudarė didelės apimties miškininkystės terminų  žodyną (Kaunas–Vilnius, „Lututė“, 2018). Tai – aiškinamasis žodynas, jame miškininkystės terminai pateikiami lietuvių–rusų–vokiečių–anglų–lotynų kalbomis. Prie botanikos ir zoologijos terminų nurodomi ir jų pavadinimai lotynų kalba, taip pat nurodomos miško augavietės, dirvožemių pavadinimai. Šis kapitalinis leidinys yra kelių dešimtmečių kruopštaus ir kantraus darbo rezultatas, jį sudarytojas paskyrė Lietuvos miškininkystės 100-mečiui, prasidėjusiu atkūrus Lietuvos valstybingumą 1918-siais.

     Internete gausu įvairiausių greitos prieigos žodynų, tačiau informacija juose dažnai yra nepatikima, fragmentiška. Knygos pavidalu išleistų aiškinamųjų terminų daugiakalbių žodynų, sudarytų tam tikros srities profesionalų, paremtų moksliniais tyrimais ir ilgamete praktika, svarba neginčytina. Akad. L. A. Kairiūkščio parengtas žodynas skaitytojui leidžia suvokti miškininkystės mokslo visumą, padeda integruotis į tarptautinį šios srities diskursą, be to, tai didžiulis indėlis į  nacionalinės Lietuvos gamtos paveldo terminologijos įtvirtinimą bei vystymąsi.

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2018 12 17

Lenkijos dirvožemininkų draugijos kongresas

    informuojame, kad 2019 m. rugsėjo 2–7 d. Liublino Marijos Kiuri-Sklodovskos universitete vyks tradicinis Lenkijos dirvožemininkų draugijos kongresas. Šis renginys kaimyninėje šalyje organizuojamas jau 30-ąjį kartą, jį šiais metais lydi labai prasmingas šūkis – Gleba źródłem życia (liet. vert. „Dirvožemis – gyvybės šaltinis“).

Visais jums rūpimais klausimais su renginio organizatoriais galite susisiekite el. paštu: soilcongress@umcs.pl

Detalesnės informacijos apie renginio programą ir dalyvavimo sąlygas ieškokite kongreso internetiniame  puslapyje: http://soilcongress2019.umcs.pl/index.php/pl/

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

Patalpinta 2018 12 14

Leidinys apie agronomijos mokslines mokyklas Lietuvoje

 

     Pasirodė nauja akademiko prof. habil. dr. Algirdo Juozo Motuzo monografija – faktologinis mokslotyros ir mokslo istoriografijos leidinys apie keturias agronomijos studijų krypties profesorių J. Kriščiūno, P. Vasinausko, A. Stancevičiaus ir J. Lazausko mokslines mokyklas Lietuvoje. Jos identifikuotos mokslometriniais tyrimais, laikantis Vilniaus universiteto mokslotyrininkų sukurto socialinio-komunikacinio mokslinės mokyklos modelio, pagal kurį buvo nustatytos ir paskelbtos šalies fizikų, biologų, chemikų, technikos, matematikų ir medikų mokslinės mokyklos. Knygoje skelbiami agronomijos studijų krypties 1910–2003 m. apgintų disertacijų, jų autorių ir mokslinių vadovų sąrašai.

Knygos pristatymo renginiai vyks 2018 m. gruodžio 14 d. 10 val. Aleksandro Stulginskio universiteto centrinių rūmų 520 aud. (Studentų g. 11, Akademija, Kauno r.) ir 2018 m. gruodžio 20 d. 10.30 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

Patalpinta 2018 12 13

Švęskime pasaulinę dirvožemio dieną!

 Mieli kolegos, LDD nariai ir kiti mūsų bičiuliai,

      štai ir vėl sulaukėme mūsų profesinės šventės – pasaulinės dirvožemio dienos (PDD), kuri, kaip žinia, pirmą kartą pasauliniu mastu oficialiai buvo paminėta 2014 m. gruodžio 5 d. Ir tai ne tik džiugi kasmetinė profesinė šventė – tai puiki proga mums visiems dar kartą prisiminti opias dirvožemio išsaugojimo problemas bei visokeriopai paremti tvaraus dirvožemio išteklių vystymo ir valdymo idėjas. Šiemet pasaulinei dirvožemio dienai paminėti parinktas labai iškalbingas šūkis – „Be the Solution to Soil Pollution” (liet. vert. „Raskime sprendimą prieš dirvožemio teršimą“), kuriam neturėtų likti abejingi nei dirvožemio tyrinėtojai, nei jo naudotojai!

    Sveikiname visus Lietuvos dirvožemininkų draugijos narius, visus mūsų rėmėjus ir bičiulius šios prasmingos šventės proga!

   Pasaulinei dirvožemio dienai paminėti skirtą 2018-ųjų metų plakatą rasite čia...

Nuoširdžiai Jūsų,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininkas doc. dr. Jonas Volungevičius,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininko pavaduotojas doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius, draugijos valdyba ir sekretoriatas.

 

Patalpinta 2018 12 05

Aptarti Šiaurės Lietuvos žemumų dirvožemio dangos ypatumai

 Šių metų spalio 4–5 dienomis vykusi mokslinė konferencija-ekspedicija buvo ypatingas renginys Lietuvos dirvožemininkų draugijos (LDD) nariams ir visiems jos bičiuliams bei rėmėjams. Visų pirma, norime pasidžiaugti, kad šalies dirvožemininkai šiuo renginiu paminėjo brandų savo veiklos 60-mečio jubiliejų, kuris simboliškai sutapo su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Svarbu paminėti ir tai, kad šiųmetė ekspedicija tapo integralia Aleksandro Stulginskio universitete vykusios tarptautinės mokslinės konferencijos „Agroekosistemų tvarumas: anglies sankaupų dirvožemyje, maisto saugos ir klimato pokyčių sąsajos“ (AgroEco2018) dalimi. Šis faktas liudija tiek LDD veiklos pripažinimą, tiek ir išaugusias draugijos bendradarbiavimo su kitais partneriais galimybes.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Dėkojame LAMMC Agrocheminių tyrimų laboratorijos darbuotojams (direktorius – prof. habil. dr. Gediminas Staugaitis), išreiškusiems mokslinę iniciatyvą ištirti mineralinio azoto kiekius jungtiniuose dirvožemio ėminiuose, paimtuose iš ekspedicijos metu pristatytų dirvožemio profilių (Pasvalio r. sav.). Tyrimo duomenys akivaizdžiai parodė, jog yra rimtas pagrindas kelti viešumon azoto taršos žemės ūkyje klausimą. Tolesnis jo ignoravimas jau tampa nepateisinamas nei ekologiniu, nei moksliniu požiūriu! Tyrimo autoriams maloniai sutikus, tyrimo rezultatais dalinamės su visais mūsų tinklapio skaitytojais (žr. pdf formatu).

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2018 11 06

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją-ekspediciją

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir visi mieli mūsų bičiuliai bei rėmėjai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) 2018 metų spalio 4–5 dienomis aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje-ekspedicijoje "Šiaurės Lietuvos žemumų dirvožemio dangos ypatumai“.

Renginio programą-kvietimą rasite čia PDF arba MS Word formatu.

Mokslinės ekspedicijos-konferencijos leidinį rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2018 09 06

Papildyta 2018 10 30

Mokslinė-praktinė konferencija „ŽEMDIRBIO VASARA 2018“

Gerbiamieji kolegos!

     informuojame, kad 2018 m. birželio 20 d. (trečiadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto Bandymų stotyje  (Rapsų g. 7, Noreikiškės, Kauno r.) rengiama mokslinė-praktinė konferencija ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūra „ŽEMDIRBIO VASARA 2018: kintančio klimato, inovacijų ir konkurencingumo iššūkiai tvariam ūkininkavimui“. Renginio metu universiteto mokslininkai ir kitų institucijų specialistai supažindins su dabarties ūkininkavimo problemomis, naujausia žemės ūkio technika, naujomis mokslo rekomendacijomis ir priemonėmis klimato kaitos poveikio švelninimui. Renginio pradžia – 9.00 val.

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2018 06 06

 

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją

Gerbiamieji kolegos dirvožemininkai ir visi mūsų bičiuliai,

informuojame ir maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje „AUGALŲ ŠAKNYS: BIOLOGIJA, MORFOLOGIJA IR FUNKCIJOS“. Norime atkreipti jūsų dėmesį, kad renginio metu bus surengta aktuali dirvožemio ekspertų diskusija „Augalų šaknų našumo ir dirvožemio produktyvumo didinimas“.

Renginys vyks 2018 m. gegužės 11 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje (214 aud.).

Renginio pradžia 10 val.

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2018 04 30

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir bičiuliai,

 su giliu liūdesiu informuojame jus, kad šių metų balandžio 16 d. nustojo plakusi žymiausio Lietuvos miškų dirvožemių tyrėjo, Lietuvos dirvožemininkų draugijos prie LMA ŽŪMMS garbės pirmininko prof.  habil. dr. Mečislovo Vaičio širdis (nekrologo tekstą rasite čia...).

(Nuotrauka iš Lietuvos dirvožemininkų draugijos archyvo)

Atsisveikinimas su velioniu vyks balandžio 20 d. nuo 10.00 iki 22.00 val. gedulo namuose „Sielų upė“ (Milikonių g. 7B, Kaunas). Laidotuvės – balandžio 21 d. 12.00 val. Ignalinos r., Kazitiškio kapinėse (iš Kauno išvažiuojama 7.30 val.). Prieš laidotuves, 11.00 val., šv. mišios Kazitiškio bažnyčioje.

Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiame dukrą Jolantą ir žentą Danielį, sūnų Česlovą, brolį Vladą, visus artimuosius.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2018 04 19

Lietuvos herbologų draugijos konferencija

 

2018 m. kovo 15 d. (ketvirtadienį) Aleksandro Stulginskio universitete rengiama mokslinė-praktinė konferencija „Herbologija 2018: piktžolių biologija ir kontrolė“.

 

Renginio programą rasite čia PDF arba MS Word formatu.

 

Maloniai kviečiame visus dalyvauti!

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Atnaujinta 2018 03 08

III tarptautinis dirvožemio fizikos simpoziume Lenkijoje

Lietuvos dirvožemininkų draugijos prie LMA Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus nariai doc. dr. Jonas Volungevičius (Vilniaus universitetas), doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius (Aleksandro Stulginskio universitetas), dr. Inga Liaudanskienė, dr. Virmantas Povilaitis ir dokt. Mykola Kochiieru (LAMMC Žemdirbystės institutas) 2018 m. vasario 14–15 d. dalyvavo III tarptautiniame dirvožemio fizikos simpoziume (3rd International Symposium of Soil Physics), vykusiame Krokuvos žemės ūkio universitete (Lenkija).

Tarptautinio dirvožemio fizikos simpoziumo pranešimų santraukų rinkinį rasite čia PDF formatu.

Išsamesnę informaciją apie Lietuvos dirvožemininkų vizitą Lenkijoje rasite čia.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2018 03 01

 

Sveikinimas artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga

 

   Tarptautinis WRB dirvožemių klasifikacijos seminaras Rumunijoje

 Gerb. kolegos, LDD nariai,

informuojame, kad 2018 metų rugsėjo 16–23 dienomis Rumunijoje vyks tarptautinis WRB dirvožemių klasifikacijos seminaras (lauko ekspedicija), kurio metu bus sudaryta išskirtinė galimybė išsamiau susipažinti su dirvožemio dangos įvairove istoriniame Transilvanijos regione (Rumunijos centrinė ir vakarinė dalis). Renginio organizatoriai numato, kad seminaro metu bus atidengta ir pagal tarptautinę WRB klasifikaciją apibūdinta apie 20 skirtingų dirvožemio profilių (juodžemių, juosvažemių, išplautžemių, rudžemių ir kt.), įvertinant tiek intensyvaus, tiek ir ekstensyvaus žemės ūkio gamybos veiksnių įtaką dirvožemio morfologinei struktūrai. Seminaro rėmėjas – tarptautinės dirvožemininkų sąjungos (IUSS) WRB klasifikacijos tobulinimo darbo grupė.

Detalesnės informacijos apie renginio programą ir dalyvavimo sąlygas ieškokite seminaro internetiniame  puslapyje:  https://sites.google.com/view/wrb-romania2018

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2017 12 17

Tarptautinis dirvožemio fizikos simpoziume Krokuvoje

Gerb. kolegos,

informuojame, kad 2018 metų vasario 14–15 dienomis Krokuvos žemės ūkio universitete (Lenkijoje) vyks 3-iasis tarptautinis dirvožemio fizikos simpoziumas (3rd International Symposium of Soil Physics). Detalesnės informacijos apie renginio programą ir dalyvavimo sąlygas ieškokite simpoziumo internetiniame  puslapyje:  www.symposoil.pl

Kvietimą į trečiąjį dirvožemio fizikos simpoziumą rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2017 12 13

Gruodžio 5-oji – pasaulinė dirvožemio diena!

 

Dirvožemiui tirti yra sukurta daug modernių metodų, tačiau to nepakanka – reikia ir kvalifikuotų specialistų, gebančių gerai jį pažinti ir tinkamai naudoti. Tai – nuolatinis šalies dirvožemininkų bendruomenės, diplomuotų agronomų ir miškininkų, o iš dalies – ir kitų biologinės krypties specialistų uždavinys. Šiandien vėl minima „Pasaulinė dirvožemio diena“. Ir tai ne tik profesinė šventė, bet ir aiškus pripažinimas bei priminimas pasauliniu mastu – visi turime (pagal savo galimybes) prisidėti išsaugant gerąsias dirvožemio savybes ir jo našumą !

 

    Sveikiname visus Lietuvos dirvožemininkų draugijos narius, visus mūsų rėmėjus ir bičiulius su šia svarbia ir be galo prasminga švente!

 

   Pasaulinei dirvožemio dienai paminėti skirtus 2017-ųjų metų plakatus rasite čia... Aukštumų dirvožemis

                Žemumų dirvožemis

 

Nuoširdžiai Jūsų,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininkas doc. dr. Jonas Volungevičius,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininko pavaduotojas doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius, draugijos valdyba ir sekretoriatas.

Patalpinta 2017 12 05

AD MULTOS ANNOS!

   Minint prof. M. Vaičio 90-ąsias gimimo metines

 

Molis – kietas ir kalkingas,

Kasant netgi kibirkščiuoja.

Betgi darbas „reikalingas“,

Valandų nieks neskaičiuoja....

(M. Vaičys)

2017 metų lapkričio 28 d. Lietuvos dirvožemininkų draugijos garbės pirmininkas prof. habil. dr. Mečislovas Vaičys šventė garbingą 90-ties metų jubiliejų. Nuoširdžiai sveikiname profesorių šios reikšmingos sukakties proga, linkėdami jubiliatui stiprios sveikatos ir dėkodami už jo nuveiktus milžiniškus darbus – svarų  mokslinį bei praktinį indėlį dirvotyrai, Lietuvos miškotvarkai ir miškų būklės tyrimams.

Plačiau apie prof. M. Vaičio veiklos ir gyvenimo kelią....

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2017 12 01

Gerb. kolegos dirvožemininkai, o ypač – jaunieji mokslininkai ir jų vadovai,

maloniai informuojame, kad 2018 metų rugsėjo 16–19 dienomis  Kraków - Poronin  vietovėse (Lenkijoje) vyks trečioji tarptautinė jaunųjų mokslininkų konferencija „SOIL IN THE ENVIRONMENT“. Šio renginio tematika, kaip rodo patirtis, bus tikrai plati, todėl daugelis potencialių dalyvių galėtų nesunkiai rasti sau artimą ir aktualią sritį. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad bus sudaryta galimybė atrinktus straipsnius išspausdinti recenzuojamuose Lenkijos moksliniuose žurnaluose, pavyzdžiui – „Soil Science Annual“ arba „Polish Journal of Soil Science“. Būkime aktyvus, naudokimės tokiomis galimybėmis!

 

Renginio organizatorių 1-jį informacinį laišką rasite čia PDF formatu

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2017 11 15

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją-ekspediciją

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir visi mūsų bičiuliai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) 2017 metų rugsėjo 28-29 dienomis aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje – ekspedicijoje "Priešpaskutinio apledėjimo aukštumų dirvožemių dangos ypatumai“.

Renginio programą-kvietimą rasite čia PDF arba MS Word formatu.

Mokslinės ekspedicijos-konferencijos leidinį rasite čia: (PDF formatu).

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2017 09 07

Mokslinė-praktinė konferencija „ŽEMDIRBIO VASARA 2017“

Gerbiamieji kolegos!

     informuojame, kad 2017 m. birželio 21 d. (trečiadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto Bandymų stotyje  (Rapsų g. 7, Noreikiškės, Kauno r.) rengiama mokslinė-praktinė konferencija ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūra „ŽEMDIRBIO VASARA 2016: Inovatyvios ūkininkavimo technologijos agroekosistemų tvarumui“. Renginio metu universiteto mokslininkai ir kitų institucijų specialistai supažindins su dabarties ūkininkavimo problemomis, naujausia žemės ūkio technika, naujomis mokslo rekomendacijomis ir priemonėmis agroekosistemų tvarumui užtikrinti. Renginio pradžia – 9.30 val.

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

Patalpinta 2017 06 16

 

 

LDD mokslinė konferencija

 

Gerbiamieji draugijos nariai, ištikimi bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame Jus visus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) aktyviai dalyvauti respublikinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje "Dirvožemis ir aplinka−2017".

Renginys vyks 2017 m. balandžio 20 d. (ketvirtadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje. Renginio pradžia 10 val.

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

    Renginio pranešėjams maloniai sutikus, turime galimybę mūsų tinklapyje patalpinti šiuos konferencijai parengtus pranešimus (pdf formatu):

1. Dirvožemio gerinimo medžiagų naudojimo perspektyvos Lietuvoje

2. Granuliuoto mėšlo įtaka žemės ūkio augalams

3. Biologinė azoto transformacija intensyvių ūkių dirvožemiuose

4. Dirvožemio erdvinių duomenų rinkinys ir jo praktinis naudojimas

5. Kas naujesnio dirvožemio politikoje? Gairės dirvožemio mokslui

6. Keletas pastebėjimų apie Lietuvos kraštovaizdžio raidą ir dirvožemius (ruošiamas)

7. Lietuvos dirvožemio dangos raidos problema: doc.  Dainos Galvydytės indėlis į Lietuvos dirvožemio mokslo vystymąsi

8. Organinių dirvožemių savybių pokyčiai dėl skirtingo naudojimo ir renatūralizacijos

9. Piktžolės – ryškūs dirvožemio sąlygų indikatoriai

10. Išplautžemio savybių pokyčiai ir fitocenozių produktyvumas kintant žemėnaudai

11. Azoto  taršos mažinimas ir drenažo bei paviršinių vandenų kokybės gerinimas taikant denitrifikacijos bioreaktorius

12. Organinės anglies pasiskirstymas dirvožemio struktūriniuose agregatuose

13. Dirvožemio suminės anglies ir humuso pokyčiai auginant energinės paskirties daugiamečius žolinius augalus

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

Patalpinta 2017 04 04

Papildyta 2017 04 27

 

Lietuvos herbologų draugijos konferencija

 

2017 m. kovo 23 d. (ketvirtadienį) Aleksandro Stulginskio universitete rengiama mokslinė-praktinė konferencija „Lietuvos laukų piktžolėtumo problemos“. Konferencija vyks universiteto centriniuose rūmuose, 505 aud. (Studentų g. 11, Akademija, Kauno r.). Pradžia - 10 val.

Konferencijos metu bus sveikinamas prof. habil. dr. Petras Lazauskas 90-mečio proga bei surengta paroda, pristatanti profesoriaus mokslinį ir pedagoginį darbą.

Konferencijoje prof. habil. dr. Vida Stravinskienė (VDU) pristatys savo monografiją „Lietuvos svetimžemiai augalai“, kurią renginio metu bus galima  įsigyti (knygos kaina – 25 EUR).

 

Renginio programą rasite čia PDF arba MS Word formatu. Maloniai kviečiame visus dalyvauti!

 

Mokslinės-praktinės konferencijos leidinį rasite čia MS Word formatu.

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

Patalpinta 2017 03 16

Tarptautinis dirvožemio fizikos simpoziume Lenkijoje

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos prie LMA Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus nariai dr. Gražina Kadžienė ir dr. Virmantas Povilaitis (LAMMC Žemdirbystės institutas) bei doc. dr. Jūratė Aleinikovienė (Aleksandro Stulginskio universitetas) 2017 m. vasario 8–9 d. dalyvavo II-ajame tarptautiniame dirvožemio fizikos simpoziume (2nd International Symposium of Soil Physics), vykusiame Lenkijos mokslų akademijos Aplinkos inžinerijos institute Zabrze ir Lenkijos mokslų akademijos Agrofizikos institute Liubline.

Tarptautinio dirvožemio fizikos simpoziumo pranešimų santraukų rinkinį rasite čia PDF formatu.

 

Išsamesnę informaciją apie Lietuvos dirvožemininkų vizitą Lenkijoje rasite čia.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

Patalpinta 2017 03 06

 

Tarptautinė jaunųjų dirvožemininkų konferencija Baltarusijoje

      

Gerb. kolegos, jaunieji mokslininkai ir jūsų vadovai,

maloniai informuojame, kad 2017 metų birželio 26–30 dienomis  Minsko Dirvotyros ir agrochemijos institute vyks tarptautinė mokslinė-praktinė jaunųjų mokslininkų konferencija „Dirvožemio derlingumas: vertinimas, naudojimas ir apsauga, atstatymas“. Renginio darbinės kalbos: baltarusių, rusų ir anglų. Beje, organizatoriai suteikia galimybę (už 10 EUR mokestį) renginyje dalyvauti ir neakivaizdiniu būdu :)

Daugiau informacijos rasite šio renginio organizatorių 1-jame informaciniame laiške (PDF formatu).

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

Patalpinta 2017 02 24

 

LDD veiklos gairės 2017 metams

 

      Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir rėmėjai,

prašome susipažinti su mūsų draugijos 2017 metų veiklos planu ir maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti darbo plane numatytuose renginiuose. Raskime ir šiais metais noro bei galimybių vėl pabūti visi drauge, pasidalinti savo patirtimi bei naujausia informacija, o taip pat – pasvarstyti bei padiskutuoti apie LDD ateitį, siekiant ir toliau kryptingai rūpintis dirvotyros vystymu, propagavimu ir populiarinimu.

LDD veiklos 2016 metais ataskaitą galite rasti čia PDF formatu.

 Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

Patalpinta 2017 01 25

 

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos valdyba

Patalpinta 2016 12 21

Gruodžio 5-oji – pasaulinė dirvožemio diena!

       Ne kas nors kitas, o būtent dirvožemis sudaro pamatą žemės ir miškų ūkio vystymui, jis yra būtinas ekosistemų funkcijoms ir maisto saugumui užtikrinti. Saugodami dirvožemį, išsaugosime gyvybės palaikymo Žemėje raktą!

 

    Sveikiname visus Lietuvos dirvožemininkų draugijos narius, visus mūsų rėmėjus ir bičiulius su šia svarbia ir prasminga profesine švente!

 

   Pasaulinei dirvožemio dienai paminėti skirtą 2016-ųjų metų plakatą rasite čia...

 

Nuoširdžiai Jūsų,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininkas doc. dr. Jonas Volungevičius,

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininko pavaduotojas doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius, draugijos valdyba ir sekretoriatas.

Sveikiname Lietuvos dirvožemininkų draugijos narius

       Lietuvos dirvožemininkų draugijos vardu nuoširdžiai sveikiname jos narius – prof. dr. Viktorą Pranckietį ir Valių Ąžuolą – tapus Lietuvos Respublikos Seimo nariais ir prisiekus tarnauti Lietuvai bei jos žmonėms. Nuoširdžiai linkime išlikti principingais savo pasirinkimuose ir išmintingais priimant sprendimus. Tikimės, jog, remdamiesi akademine ir moksline patirtimi, paskatinsite naujai išrinkto Seimo narius būti jautriais ne tik Lietuvos žmogui, bet ir Lietuvos Žemei, kad mūsų šalyje vykdoma Lietuvos dirvožemio politika prisidėtų prie jo našumo puoselėjimo, tvaraus naudojimo bei išsaugojimo ateities kartoms.

Nuoširdžiai –

LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininkas doc. dr. Jonas Volungevičius,                        LDD prie LMA ŽŪMMS pirmininko pavaduotojas doc. dr. Rimantas Vaisvalavičius, valdyba ir sekretoriatas.

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją-ekspediciją

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir visi mūsų bičiuliai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) 2016 metų rugsėjo 29-30 dienomis aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje – ekspedicijoje "Organinių dirvožemių raidos ypatumų vertinimas“.

Renginio programą-kvietimą rasite čia PDF arba MS Word formatu.

Mokslinės ekspedicijos-konferencijos leidinį rasite čia: vadovas (PDF formatu).

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

 

patalpinta 2016 09 15

Mokslinė-praktinė konferencija „ŽEMDIRBIO VASARA 2016“

  Gerbiamieji kolegos!

     informuojame, kad 2016 m. birželio 21 d. (antradienį) Aleksandro Stulginskio universiteto Bandymų stotyje  (Rapsų g. 7, Noreikiškės, Kauno r.) rengiama mokslinė-praktinė konferencija ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūra „ŽEMDIRBIO VASARA 2016: Augalininkystės technologijų pokyčiai kintančio klimato sąlygomis“. Renginio metu universiteto mokslininkai ir kitų institucijų specialistai supažindins su dabarties ūkininkavimo problemomis, naujausia žemės ūkio technika, naujomis mokslo rekomendacijomis ir priemonėmis, skirtomis klimato kaitos poveikiui sušvelninti. Konferencijos pradžia – 9.30 val.

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia JPEG formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 06 16

Seminaras Žemės gelmių monitoringo 70-mečiui paminėti

  Gerbiami kolegos dirvožemininkai ir visi kiti mūsų bičiuliai,

maloniai kviečiame dalyvauti seminare „ŽEMĖS GELMIŲ MONITORINGO RAIDA IR ATEITIES PERSPEKTYVOS“, skirtame pristatyti bei aptarti problemas, kylančias vykdant Žemės gelmių būklės stebėseną ir geologinius tyrimus.

Renginys vyks 2016 m. gegužės 25 d. (trečiadienį) LR Aplinkos ministerijos salėje (Vilnius, Juozapavičiaus g. 9; galimas įėjimas ir iš Žvejų g. per kavinę).

Renginio pradžia 9 val.

 Seminaro programą ir registracijos formą rasite čia MS WORD formatu.

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 05 12

LDD mokslinė konferencija

  Gerbiami kolegos,

maloniai kviečiame Jus visus (taip pat ir ne LDD narius) aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje „AUGALŲ ŠAKNYS: BIOLOGIJA, MORFOLOGIJA IR FUNKCIJOS“.

Renginys vyks 2016 m. gegužės 2 d. (pirmadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje (214 aud.).

Renginio pradžia 10 val.

 Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Renginio pranešėjams maloniai sutikus, turime galimybę mūsų tinklapyje patalpinti šiuos konferencijai parengtus pranešimus:

1.       Augalų šaknys ir šaknų simbiontų praktinė reikšmė

2.       Šaknų alelopatija: reikšmė, tyrimai ir perspektyvos

3.       Žolynų amžiaus įtaka dirvožemio gyvybingumui

4.       Judraus aliuminio jonų ir rūgščios dirvožemio reakcijos įtaka vasarinių miežių šaknų augimui

5.       Augalų šaknų ir dirvožemio fermentų aktyvumo tarpusavio ryšiai ekologiškai auginamų rapsų agrocenozėse

6.       Spragšių lervų paplitimo skirtingos granuliometrinės sudėties dirvožemiuose tyrimai

7.       Mikroskopinių grybų įvairovės rizosferoje tyrimai Lietuvoje

8.       Biologinio preparato įtaka šiaudų skaidymui

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 04 26, papildyta 2016 06 01

LDD mokslinė konferencija

 Gerbiamieji draugijos nariai, ištikimi bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame Jus visus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) aktyviai dalyvauti respublikinėje mokslinėje konferencijoje "Dirvožemis ir aplinka−2016".

Renginys vyks 2016 m. balandžio 8 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje.

Renginio pradžia 10.30 val.

 Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

 

Renginio pranešėjams maloniai sutikus, turime galimybę mūsų tinklapyje patalpinti šiuos konferencijai parengtus pranešimus:

1. Vidurio Lietuvos foninių dirvožemių transformacijos agroekosistemose

2. Įvairiuose moksliniuose projektuose nustatytų vidutinių Lietuvos dirvožemio parametrų palyginimas

3. Organinių medžiagų skaidymosi ypatumai sunkiuose dirvožemiuose

4. Precizinės žemdirbystės sistemos poreikis ir taikymo problematika Lietuvos agroklimatinėse sąlygose

5. Biologinių preparatų poveikis dirvožemio savybėms

6. Dirvožemio mikroorganizmai agroekosistemose

7. Lietuvos pelkės ir durpynai: sąvokos, paplitimo dėsningumai ir moksliniai tyrimai

8. Centrinės Europos šalių dirvožemių išteklių testavimo pagal tarptautinę WRB klasifikaciją geroji patirtis

     

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 03 25, papildyta 2016 05 20

Lietuvos herbologų draugijos mokslinė konferencija

  2016 m. kovo 17 d. (ketvirtadienį) maloniai kviečiame dalyvauti mokslinėje-praktinėje konferencijoje "Augalų kaitos svarba piktžolių kontrolės sistemoje". Konferencija vyks Aleksandro Stulginskio universitete, c. r. 505 aud. (Studentų g. 11, Akademija, Kauno r.). Konferencijos pradžia - 10 val. Šio renginio programą rasite čia PDF  arba MS Word formatu.

       

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 03 10

Seminaras-diskusija dirvožemių klasifikavimo klausimais

  Informuojame, kad 2016 m. kovo 3 d. Aleksandro Stulginskio universiteto Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų institute buvo surengtas tematinis seminaras-diskusija „Dėl Lietuvos dirvožemių klasifikacijos tobulinimo ir atnaujinimo“.

Renginio programą rasite čia PDF formatu.

Ilgamečio LAMMC Agrocheminių tyrimų laboratorijos darbuotojo doc. dr. Jono Mažvilos atsiliepimą rasite čia PDF formatu.

     

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 03 04

Popietė, skirta LMA narei, profesorei Irenai Eitminavičiūtei atminti

          2016 m. vasario 22 d., pirmadienį 16.00 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje vyko popietė, skirta LMA narei, dirvožemio zooekosistemų specialistei, pedobiologijos pradininkei Lietuvoje, profesorei Irenai Eitminavičiūtei (1931.06.13–2016.01.22) atminti ir paskutinės profesorės knygos „Keliu į dirvožemio ekologiją" sutiktuvės.

       Renginyje dalyvavo buvę prof. Irenos Eitminavičiūtės kolegos, bendraminčiai, studentai. Pasisakė ir prisiminimais apie profesorę dalinosi LMA tikrasis narys prof. Vytautas Basys, LMA vyriausiasis mokslinis sekretorius, LMA Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas; LMA tikrasis narys prof. Vincas Būda, Gamtos tyrimų centro direktorius; LMA tikrasis narys habil. dr. Mečislovas Žalakevičius, Gamtos tyrimų centro Paukščių ekologijos laboratorijos vadovas; prof. Sigitas Podėnas, dr. Audronė Petrauskienė, dr. Virginija Podėnienė, dr. Algimantas Jakimavičius, dr. Valė Strazdienė ir kiti.

 

      Monografija  „Keliu į dirvožemio ekologiją“ (2015) – tai paskutinė profesorės knyga, kurią, kaip teigia ją artimai pažinoję, autorė skubėdama ir nujausdama savo išėjimą, parašė per metus. Tai biografinė-mokslinė knyga: nuo LDK laikų ir Eitminavičių giminės šaknų iki dirvožemio pedobiologijos pagrindų. Laisvoje tarpukario Lietuvoje prabėgusi vaikystė ir kelias iki gamtos mokslo, o vėliau ir dirvožemio ekologijos, atspindi ne tik profesorės, bet ir daugelio jos kartos žmonių kryptingą, dažnai ir labai nelengvą, kelią į mokslą vardan geresnės ateities.

Savo knygoje autorė atkreipia skaitytojų dėmesį, kad visa terpė, kurioje gamta egzistuoja, susieta daugiakomponentiniais ryšiais, kad „dėka milžiniško mikropasaulio po mūsų kojomis turime dirvožemį, ant kurio auga augalai, bręsta derlius ir ošia miškai“ 

 

Daugiau informacijos apie profesorės Irenos Eitminavičiūtės veiklos ir gyvenimo kelią rasite čia

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 03 02

Tarptautinė jaunųjų dirvožemininkų konferencija Lenkijoje

Gerb. kolegos, jaunieji mokslininkai ir jūsų vadovai,

maloniai informuojame, kad 2016 metų rugsėjo 11 – 14 dienomis  Poznań – Ślesin (Lenkijoje) vietovėje vyks antroji tarptautinė jaunųjų mokslininkų konferencija „SOIL IN THE ENVIRONMENT“. Šio renginio tematika yra tikrai plati, todėl daugelis potencialių dalyvių galėtų nesunkiai rasti sau artimą ir aktualią sritį. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad bus sudaryta galimybė atrinktus straipsnius išspausdinti recenzuojamuose Lenkijos moksliniuose žurnaluose. Detalesnės informacijos apie renginio Lenkijoje programą ir dalyvavimo sąlygas ieškokite konferencijos internetiniame puslapyje: http://site2016.manifo.com/main

Renginio organizatorių 1-jį informacinį laišką rasite čia PDF formatu.

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 02 24

LDD veiklos gairės 2016 metams

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir rėmėjai,

    prašome susipažinti su mūsų draugijos 2016 metų veiklos planu ir jame numatytomis priemonėmis. Džiaugiamės, kad esate kartu su mumis ir maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti šių metų plane numatytuose renginiuose. Ypač norime atkreipti jūsų visų dėmesį į tai, kad šie metai mums yra rinkiminiai, todėl turėsime progą ne tik pasidžiaugti nuveiktais darbais, tačiau ir pasvarstyti bei padiskutuoti apie LDD ateitį, siekiant ir toliau kryptingai rūpintis dirvotyros vystymu, propagavimu ir populiarinimu.

LDD veiklos 2015 metais ataskaitą galite rasti čia PDF formatu.

 Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2016 01 26

Konferencija

„Inovatyvūs dirvotyros ir agrochemijos

mokslo sprendimai“

 Gerbiamieji kolegos!

informuojame, kad 2015 m. lapkričio 27 d. 9.30 val. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorijoje (Savanorių pr. 287, Kaunas) vyks konferencija ,,Inovatyvūs dirvotyros ir agrochemijos mokslo sprendimai“, skirta Agrocheminių tyrimų laboratorijos 50-ies metų jubiliejui. Renginio metu vyks Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto vaisių ir daržovių paviljono atidarymas, LR žemės ūkio ministerijos memorandumo „AuGink savo kraštą“ pasirašymas su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru, Agrocheminių tyrimų laboratorijos veiklos ir pasiekimų apžvalga, knygos ,,Inovatyvūs dirvotyros ir agrochemijos mokslo sprendimai“ pristatymas.

 Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 11 10

Seminaras„dirvožemio organinės anglies tvarumas

agro- ir miško ekosistemose“

Gerbiamieji kolegos!

informuojame, kad 2015 m. lapkričio 25 d. 10 val. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto (Liepų g. 1, Girionys, Kauno r.) II aukšto salėje vyks seminaras „Dirvožemio organinės anglies tvarumas agro- ir miško ekosistemose“, skirtas Tarptautiniams dirvožemio metams paminėti.

Renginio organizatoriams maloniai sutikus, turime galimybę LDD internetiniame puslapyje patalpinti šiuos seminarui parengtus pranešimus:

 
  1. Biologinės trąšos ir dirvožemio anglis

  2. Dirvožemio organinės anglies tvarumas

  3. Paramos galimybės dirvožemio apsaugai ir miškininkystės sektoriui

  4. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaita skirtingoje žemėnaudoje

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa ir rasite čia PDF formatu.

Registracijos formą pridedame MS Word formatu.

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 11 10

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją-ekspediciją

       Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir visi mūsų bičiuliai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) 2015 metų rugsėjo 24-25 dienomis aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje – ekspedicijoje "Dirvožemio dangos ypatumai Vakarų Kuršo ir Žemaitijos aukštumose“.

Renginio programą-kvietimą rasite čia PDF arba MS Word formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 09 16

Renginio „ŽEMDIRBIO VASARA 2015“ pranešimai

Gerbiamieji kolegos!

mokslinės-praktinės konferencijos ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūros „ŽEMDIRBIO VASARA 2015: Augalų mitybos aktualijos šiuolaikinėje žemdirbystėje“ organizatoriams bei pranešėjams maloniai sutikus, LDD internetiniame puslapyje patalpinome šiuos minėtame renginyje pristatytus pranešimus: 

1. Ir žalienas bei pupinius augalus reikia tręšti

2. Humuso stabilizavimas ir mineralizacija dirvožemyje – ūkininkų ir mokslininkų galimybės

3. Naujos birios, granuliuotos ir skystos organinės trąšos ekologiniams ūkiams

4. Augalų tręšimas, taikant tiksliosios žemdirbystės principus

5. Agrorinkos vystymosi tendencijos: iššūkiai ir galimybės

6. Kaip nepasimesti trąšų rinkos platybėse?

7. Augalų mitybos ypatumai šiltėjančio klimato sąlygomis

 

 Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 06 29

Mokslinė-praktinė konferencija „ŽEMDIRBIO VASARA 2015“

Gerbiamieji kolegos!

informuojame, kad 2015 m. birželio 18 d. (ketvirtadienį) Aleksandro Stulginskio universitete rengiama mokslinė-praktinė konferencija ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūra

„ŽEMDIRBIO VASARA 2015: Augalų mitybos aktualijos šiuolaikinėje žemdirbystėje“. Maloniai kviečiame visus galinčius ir susidomėjusius aktyviai dalyvauti šiame aktualiame renginyje, kuriame, beje, šįkart tikrai nemažai dėmesio žadama skirti Lietuvos dirvožemių kokybės klausimams aptarti ir pristatyti.

Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia JPEG formatu.

 Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 05 28

"Augalų Žavadienis“ – kas tai?

Gerbiamieji kolegos!

 

Europos Augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva šiemet ir vėl vyksta nuostabus renginys − jau trečiasis tarptautinis "Augalų Žavadienis“. Šios iniciatyvos tikslas – pasiekti, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje žavėtųsi augalais ir galėtų įsitikinti augalų tyrimų svarba žemės ūkiui, tvariai maisto pramonei, taip pat sodininkystei, miškininkystei, popieriaus, medienos, chemijos, energetikos ir farmacijos produkcijai. Augalų svarba aplinkos apsaugai taip pat bus pabrėžiama.

 

Beje, renginio organizatoriai žavėjimąsi augalais šiais metais nori išreikšti labai nekasdieniškai – poetų eilėmis, taikliais posakiais, tautosakos perlais. Kiekvienas renginys yra tarsi „įvilktas“ į savitos išraiškos žodį. Tad visus susidomėjusius, maloniai kviečiame apsilankyti tematiniuose „Augalų Žavadienio“ renginiuose, vyksiančiuose Aleksandro Stulginskio universitete. Šio renginio programą rasite čia PDF formatu.

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 05 08

Seminaro Aplinkos ministerijoje pranešimai

Gerbiamieji kolegos!

 

Seminaro „Dirvožemis ir žmogus“ organizatoriams bei pranešėjams maloniai sutikus, LDD internetiniame puslapyje patalpinome šiuos minėtame renginyje skaitytus pranešimus:

 

1. Dirvožemis ir geologiniai pavojai pasaulyje ir Lietuvoje

2. Nacionalinės dirvožemio apsaugos aspektai: pasklidoji tarša

3. Pasklidosios dirvožemio taršos vertinimas vandens išteklių valdyme

4. Pesticidų registracija: poveikio aplinkai vertinimas bei rizikos valdymas

5. Užterštų teritorijų poveikio vertinimo 2008–2015 m. rezultatai

6. Aplinkos taršos tvarkymo finansavimas ir perspektyvos 2015–2023 m.

 7. Geros praktikos pavyzdžiai: Taršos objektų tyrimas, vertinimas ir tvarkymas

8. Naudingųjų iškasenų gavybos kasiniais paveiktos Lietuvos teritorijos

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 05 08

Mokslinės konferencijos

 "Dirvožemis ir aplinka 2015" pranešimai

Gerbiamieji kolegos!

 

Mokslinės konferencijos „Dirvožemis ir aplinka 2015“ pranešėjams maloniai sutikus, LDD internetiniame puslapyje patalpinome šiuos minėtame renginyje skaitytus (ir ne tik!) pranešimus:

 

1. Lietuviškosios dirvotyros pradininko, Lietuvos mokslų akademijos nario korespondento profesoriaus Viktoro Ruokio mokslinis palikimas ir aktualijos

2. Dirvožemio teisinė apsauga Lietuvoje ir Europoje

3. Sveikas dirvožemis – ekologinio ūkininkavimo pagrindas

4. Sunkių dirvožemių naudojimo dirvosauginiai aspektai

5. Distancinių aerotechnologijų taikymas žemės ūkio naudmenų ir dirvožemio dangos tyrimuose

6. Valstybinės laukų dirvožemio stebėsenos  2011−2017 m. ciklo rezultatai

7. Žiemojančių tarpinių augalų įtaka cheminių elementų migracijai ir humuso pokyčiui dirvožemyje

8. Vandens garo poveikis paviršiniam dirvožemio sluoksniui  terminės piktžolių kontrolės technologijoje

9. Mikorizės ekologiniai ir praktiniai aspektai žemė ūkyje

10. Beržų paplitimas miško augavietėse

11. Dirvožemis ir kompiuteriniai modeliai

12. Apie prof. Viktoro Ruokio gilų žvilgsnį į mūsų nuolat mindomą žemę (archyvinis pranešimas, 2005)

13. Dirvožemio paslaptys (archyvinis pranešimas, 2014)

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 04 24

Seminaras Aplinkos ministerijoje

Gerbiamieji draugijos nariai, mūsų bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame Jus visus (taip pat ir ne LDD narius) aktyviai dalyvauti seminare "Dirvožemis ir žmogus", skirtame tarptautiniams dirvožemio metams paminėti.

Renginys vyks 2015 m. balandžio 30 d. (ketvirtadienį) Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje (A. Jakšto g. 4/9, Vilnius). Renginio pradžia 10.00 val.

Seminaro programą ir registracijos formą rasite čia MS WORD formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 04 14

LDD mokslinė konferencija

Gerbiamieji draugijos nariai, mūsų bičiuliai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame Jus visus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) aktyviai dalyvauti respublikinėje mokslinėje konferencijoje

 "Dirvožemis ir aplinka−2015".

Renginys vyks 2015 m. balandžio 10 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje.

Renginio pradžia 10.00 val.

 Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 04 03

Mokslinė konferencija

„AGROFITOCENOZIŲ PRODUKTYVUMO DIDINIMAS“

2015 m. kovo 19 d.

Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje

Konferencija skirta lietuviškosios agrofitocenologijos pradininko profesoriaus Antano Stancevičiaus 95-osioms gimimo metinėms paminėti. Šio renginio programą rasite čia PDF  arba MS Word formatu.

Konferencijos pranešimų santraukas rasite adresu: http://www.asu.lt/af/admi/lt/69087

Taip pat, galima apžiūrėti virtualią parodą, skirtą profesoriaus Antano Stancevičiaus 95-osioms gimimo metinėms paminėti, kurią rasite adresu: http://www.asu.lt/biblioteka/lt/64679

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 03 10

Mokslinė konferencija

„AGRONOMIJOS MOKSLŲ ISTORIJA IR DABARTIS“

Lietuvos MA, Mažoji salė, 2015 m. kovo 17 d.

Gedimino pr. 3, LT-01103 Vilnius 

 

Renginio programą rasite čia  (PDF formatu).

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 03 06

LDD veiklos gairės 2015 metams

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir rėmėjai,

    prašome susipažinti su mūsų draugijos 2015 metų veiklos planu ir jame numatytomis priemonėmis. Džiaugiamės jūsų nuolatine parama draugijos vykdomai veiklai ir maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti šių metų plane numatytuose renginiuose. Nepamirškime, kad šie metai mums išties turėtų būti ypatingi − Jungtinių Tautų organizacijos 68-oji Generalinė Asamblėja juos oficialiai paskelbė tarptautiniais dirvožemių metais!

   LDD veiklos 2014 metais ataskaitą galite rasti čia PDF arba MS Word formatu. Norintiems prisiminti smagias praeitų metų rudeninės ekspedicijos akimirkas, siūlome peržiūrėti Klaipėdos universiteto TV parengtą reportažą „KU Botanikos sodo dirvožemio dangos vertinimas“, kurį galima susirasti internete šiuo adresu: https://www.youtube.com/watch?v=djDkphDWGcE

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 01 22

Lenkijos dirvožemininkų draugijos kongresas

Gerb. kolegos,

    informuojame, kad 2015 metų rugpjūčio 31 – rugsėjo 5 dienomis Vroclavo Aplinkos ir gyvybės mokslų universitete vyks tradicinis (jau 29-asis!) Lenkijos dirvožemininkų draugijos kongresas, kurio tematika šįkart skiriama dirvožemio išteklių ir jų tvaraus naudojimo klausimams aptarti. Detalesnės informacijos apie renginio programą ir dalyvavimo sąlygas ieškokite kongreso internetiniame  puslapyje:  http://www.org.up.wroc.pl/igosr/PTG29/index_a.html

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 01 22

 

Dirvožemio edukacijos centras ir muziejus Krokuvoje

Mieli Lietuvos dirvožemininkai ir visi kiti mūsų bičiuliai bei kolegos, aktyviai besidomintys dirvožemio mokslo klausimais, 

   informuojame, kad Krokuvos žemės ūkio universitete jau kurį laiką sėkmingai veikia modernus ir profesionaliai įrengtas „Dirvožemio edukacijos centras“. Tai vienintelis tokio pobūdžio švietimo  padalinys Lenkijoje ir vienas iš nedaugelio visos Europos mastu. Galime tik pasidžiaugti (ir „baltai“ pavydėti kolegoms lenkams), jog šio centro integrali dalis yra ir puikiai įrengtas „Dirvožemių muziejus“, reprezentuojantis ir eksponuojantis daugelio Europos šalių būdingus dirvožemius. Norintys plačiau pasidomėti šio centro galimybėmis ir siūlomomis paslaugomis, ieškokite detalesnės informacijos jo internetiniame  puslapyje: http://www.muzeumgleb.pl/

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2015 01 22

Lietuvos dirvožemininkų draugijos valdyba

patalpinta 2014 12 19

Konferencija ekologinio ūkininkavimo klausimais

 

Gerbiamieji LDD nariai ir kiti kolegos,

 

informuojame, kad visus, kam išties rūpi ar yra tiesiog įdomūs ekologinio ūkininkavimo Lietuvoje klausimai, Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacija maloniai kviečia dalyvauti konferencijoje „Ekologinio ūkininkavimo dabarties problemos ir perspektyvos“.  Renginys vyks 2014 m. gruodžio 12 d. „Žemės ūkio konsultavimo tarnybos mokymų centre“ (Stoties g. 5, Akademija, Kėdainių r.).

Konferencijos programą rasite čia (PDF formatu).

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 12 04

Mokslinė konferencija miško dirvotyros klausimais

 

Gerbiamieji LDD nariai, bičiuliai ir rėmėjai,

 

informuojame, kad yra gautas kvietimas dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Fundamentiniai ir taikomieji miško dirvotyros klausimai“. Renginys vyks 2015 m. rugsėjo 14-19 d. Syktyvkare (miestas Rusijoje, 1298 km į šiaurės rytus nuo Maskvos; Komių Respublikos sostinė).

Daugiau informacijos rasite šio renginio organizatorių 1-jame informaciniame laiške (PDF formatu).

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 12 03

 

Mokslinės konferencijos

 "Mikorizės reikšmė lauko ir miško augalams" pranešimai

 

Gerbiamieji kolegos!

 

Jums pageidaujant ir mokslinės konferencijos „Mikorizės reikšmė lauko ir miško augalams“ (įvykusios ASU, 2014 m. spalio 24 d.) pranešėjams maloniai sutikus, LDD internetiniame puslapyje patalpinome šiuos minėtame renginyje skaitytus pranešimus:

 

1.     Žemės ūkio augalų endomikorizė – taksonomija, ekologija ir praktiniai aspektai

2.     Dirvožemio fermentų aktyvumo tyrimai

3.     Dirvožemis – mikrokosmosas po mūsų kojomis

4.    Grybai permaitintoje ekosistemoje: didžiųjų kormoranų kolonijos pušyne atvejis

5.    Paprastosios pušies šeimų augimo ypatybės azoto ir mikorizės poveikyje

6.    Miško paklotė kaip mulčas pagerinantis paprastosios pušies sėjinukų augimą ir ektomikorizę sudarančių grybų įvairovę atviro grunto miško daigynuose

7.    Mikorizė ir dirvožemio mikrobiota: perspektyvių tyrimų kryptys

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 12 02

Baltarusijos dirvožemininkų suvažiavimas

Gerbiamieji LDD nariai, bičiuliai ir rėmėjai,

 

informuojame, kad 2015 metų birželio 22-26 dienomis Minske vyks V Baltarusijos dirvožemininkų ir agrochemikų draugijos suvažiavimas. Mūsų kolegos baltarusiai jau iš anksto maloniai kviečia visus norinčius užsiregistruoti ir dalyvauti šiame renginyje, skirtame nagrinėti įvairius teorinius ir praktinius dirvožemių pažinimo, naudojimo, apsaugos ir kitus svarbius klausimus. Suvažiavimas vyks trimis kalbomis – baltarusių, rusų ir anglų. Beje, renginyje galima dalyvauti ir neakivaizdiniu būdu :)

Daugiau informacijos rasite šiame suvažiavimo informaciniame laiške (PDF formatu).

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 11 29

Mokslinės konferencijos

 "Mikorizės reikšmė lauko ir miško augalams" pranešimai

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas 2014 m. spalio 24 d. dalyvauti Aleksandro Stulginskio universitete rengiamoje mokslinėje konferencijoje "Mikorizės reikšmė lauko ir miško augalams“.

Renginio programą rasite čia PDF  arba MS Word formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 10 20

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją-ekspediciją

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir rėmėjai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) 2014 metų spalio 2-3 dienomis aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje – ekspedicijoje "Dirvožemio dangos ypatumai Lietuvos pajūryje“.

Kvietimą į renginį rasite čia PDF arba MS Word formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 09 26

Mokslinės konferencijos "Dirvožemis ir aplinka-2014" pranešimai

Gerb. LDD nariai, rėmėjai ir visi kiti kolegos, besidomintys dirvožemio mokslo klausimais,

atsiliepdami į jūsų pageidavimą ir konferencijos pranešėjams maloniai sutikus, mūsų draugijos internetiniame puslapyje talpiname šiuos mokslinėje konferencijoje (ASU, 2014 m. balandžio 9 d.) skaitytus pranešimus:

1.      Taršos iš žemės ūkio priežastingumas ir prevencija

2.      Miško žemėnauda ir dirvožemio kokybės vertinimas

3.      Dirvožemio apsaugos politika ir žalos dirvožemiui vertinimas

4.      Žemės dirbimo įtaka dirvožemio derlingumo veiksnių formavimui: dirvožemio fizikinės savybės

5.      Žolynų dirvožemio organinės anglies stabilumo Vidurio Lietuvos saugomose ir agrarinėse teritorijose įvertinimas

6.      Nepanaudoti rezervai dirvožemiams gerinti ežeruose

7.      Šiaurės Lietuvos sunkios granuliometrinės sudėties dirvožemių stabilaus našumo išsaugojimo prielaidos

8.      Durpžemių reikšmė ekosistemoms,  paplitimas Lietuvoje, naudojimas ir apsauga

9.      Dirvožemis ir Žemės gelmės

10.  Archeologinio sluoksnio diagnostika dirvožemio profilyje ir archeologinių vietovių apsauga

11.  Įspūdžiai iš tarptautinės konferencijos „SOIL CARBON SEQUESTRATION for Climate, Food Security and Ecosystems Services“

12. Dirvožemio apsaugos galimybės ir inovacijos ekologiniame žemės ūkio sektoriuje (*Naujas)

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 06 11

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją

Gerb. Kolegos dirvožemininkai ir agrochemikai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) aktyviai dalyvauti respublikinėje mokslinėje konferencijoje "Dirvožemis ir aplinka-2014".

Renginys vyks 2014 m. balandžio 9 d. (trečiadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje. Renginio pradžia 10.00 val. Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 03 27

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir rėmėjai,

prašome susipažinti su mūsų draugijos 2014 metų veiklos planu ir jame numatytomis priemonėmis. Džiaugiamės jūsų nuolatine parama draugijos vykdomai veiklai ir maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti šių metų plane numatytuose renginiuose.

LDD veiklos 2013 metais ataskaitą galite rasti čia PDF arba MS Word formatu.                                             

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2014 01 15

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją-ekspediciją

Gerb. Kolegos dirvožemininkai ir agrochemikai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) 2013 metų spalio 3-4 dienomis aktyviai dalyvauti mokslinėje konferencijoje – ekspedicijoje  "Dirvožemio dangos ypatumai Dainavos lygumoje“.

 

Kvietimą į renginį rasite čia: kvietimas (PDF formatu).

Mokslinės ekspedicijos - konferencijos leidinį rasite čia: vadovas (PDF) formatu).

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 09 30

Naujas geografijos vadovėlis

Informuojame, kad Klaipėdos universiteto leidykla neseniai išleido naują vertingą leidinį - vadovėlį „Lietuvos gamtinė geografija“. Knygos sudarytojos, Klaipėdos universiteto profesorės habil. dr. Marijos Eidukevičienės teigimu - tai vadovėlis, skirtas Lietuvos universitetų gamtinės ir visuomeninės geografijos studijų studentams bakalaurams. Jis parengtas pagal Klaipėdos, Vilniaus ir Lietuvos edukologijos universitetų geografijos programų (Lietuvos gamtinės geografijos ir su ja susijusių dalykų) modulius. Vadovėlyje išsamiai ir nuosekliai išanalizuotas Lietuvos teritorijos geologinis pagrindas, gamtinės aplinkos paleogeografinė raida vėlyvajame ledynmetyje ir holocene, reljefas, klimatas, vandenys, dirvožemio danga, biota ir gamtinės aplinkos apsaugos klausimai. Leidinio prieduose pateikti originalūs spalvoti žemėlapiai. Vadovėlyje pateiktos fundamentinės žinios vertingos ne tik geografijos, bet ir ekologijos, biologijos, agronomijos, miškininkystės, žemėtvarkos, hidrotechninės statybos inžinerijos bei kitų savo tematika giminingų studijų studentams, taip pat geografijos ir biologijos mokytojams. Nuo savęs pridursime - ši knyga neabejotinai aktuali ir kiekvienam Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariui bei jos rėmėjui, kaip naujausias žinomų šalies mokslininkų ir praktikų leidinys, sistemingai pristatantis Lietuvos teritorijos gamtinius dėsningumus ir ypatumus!

Knygos titulinis lapus ir turinį galite rasti čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 07 29

SVEIKINAME!

 

2013 metų liepos 18 d. Lietuvos agronomas, biomedicinos mokslų daktaras ir nusipelnęs dirvožemininkas dr. Juozas Juodis šventė garbingą 90 metų jubiliejų. Plačiau apie dr. J. Juodžio veiklos ir gyvenimo kelią....

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 07 22

Naujas geologijos vadovėlis arba „kaip veikia Žemė“

Informuojame, kad Mokslo ir enciklopedijų leidybiniame centre yra išleistas tikrai aktualus, taip pat ir šalies dirvožemininkų dėmesio neabejotinai vertas leidinys - „Kaip veikia Žemė. Geologijos pagrindai“. Knygos autoriaus, VU profesoriaus Gedimino Motuzos teigimu - tai dvejopos paskirties knyga. Pirmiausia - tai vadovėlis, geologijos įvadas, skirtas šalies universitetų gamtamokslinės pakraipos studentams. Kita vertus, tai knyga apie Žemę, skirta visiems besidomintiems geologija ar apskritai gamta.

Žinios apie Žemę vadovėlyje pateiktos išsamiai ir nuosekliai, pristatant visas, kad ir nevienodai įdomias temas. Tie, kuriems nereikia nuoseklių, „vadovėlinių“ žinių, gali vertinti šią knygą kaip populiarią ir skaityti tik tai, kas įdomu, juolab kad tam nereikia pasirengimo – visiškai pakanka bendrojo lavinimo mokykloje gautų žinių.

Taigi, bene svarbiausias šios knygos tikslas - parodyti, kad geologinė aplinka, tolimos praeities paveldas labai veikia, o dažnai ir lemia mūsų gyvenimo sąlygas ir būdą, todėl žinios apie tai yra būtina bendro išprusimo ir mokslinės pasaulėžiūros dalis, padedanti suprasti gamtos vyksmus ir procesus, jų svarbą žmogui, atskleisti visuminį (holistinį) požiūrį į gamtą ir visuomenę, suvokti, kad praeities pažinimas, tai būdas numatyti ateitį.

Vadovėlyje panaudoti duomenys iš naujausios mokslinės literatūros yra papildyti paties autoriaus medžiaga, surinkta Lietuvoje ir daugelyje kitų pasaulio vietų dirbant geologinį darbą ar tiesiog keliaujant. Knygos gale yra dalykinė, vietovių ir asmenvardžių rodyklė, kurioje sąvokos ir vardai pateikti anglų ar originalo kalba. Tiems, kurie norės sužinoti daugiau, tai padės savarankiškai toliau naršyti bekraštėje interneto „jūroje“.

 Su knyga susipažinti „iš arčiau“ ir ją pavartyti jau galite internete šiuo adresu: http://www.melc.lt/lt.php/virtuali/kaip-veikia-zeme/

Knygos turinį galite rasti čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 07 01

Kvietimas į LDD mokslinę konferenciją

Gerb. Kolegos dirvožemininkai ir agrochemikai,

maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas (taip pat ir ne LDD narius) aktyviai dalyvauti respublikinėje mokslinėje konferencijoje "Dirvožemis ir aplinka-2013".

Renginys vyks 2013 m. balandžio 12 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje. Renginio pradžia 10.00 val. Kvietimo tekstą su detalia renginio programa rasite čia PDF formatu.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 03 29

Paruošiamieji pasaulinio dirvožemininkų kongreso darbai

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir bičiuliai,

informuojame, kad 2014 metų birželio 8-13 dienomis Korėjos respublikoje (Pietų Korėjoje) vyks 20-asis pasaulio dirvožemininkų kongresas, kuris kartu bus skirtas ir tarptautinės dirvožemininkų sąjungos (IUSS) 90-osioms metinėms paminėti. Mūsų žiniomis, paruošiamieji šio renginio darbai jau prasidėjo, todėl maloniai kviečiame Jus ir Jūsų kolegas aktyviai domėtis ir sekti naujausią informaciją šiame kongreso internetiniame tinklapyje.

 

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 03 29

Lietuvos dirvožemininkų draugijos valdyba

patalpinta 2013 03 29

Naujas Lietuvos dirvožemius pristatantis leidinys

Informuojame, kad Vilniaus universiteto leidykloje ką tik išleistas spalvotas žemėlapis „Lietuvos dirvožemiai“. Tai puikios poligrafinės kokybės leidinys (formatas 70x78cm), kuriame yra pateikiama Lietuvos dirvožemių įvairovė bei jų rajonavimas, išryškinami dirvožemių erdvinės diferenciacijos ypatumai (susipažinti su žemėlapiu galite čia).

Žemėlapis skirtas Vilniaus universiteto geografijos krypties studijų programų studentams, tačiau jis gali būti aktualus visiems šalies dirvožemio mokslo specialistams bei kitose aukštosiose mokyklose (Aleksandro Stulginskio, Klaipėdos, Edukologijos universitetuose) vykdomų geografijos, agronomijos, miškininkystės bei ekologijos ir aplinkotyros programų studijoms, susijusioms su dirvožemio pažinimu. Žemėlapis galėtų būti naudingas taip pat ir aukštesniųjų klasių moksleiviams, besidomintiems Lietuvos dirvožemiais bei juose vykstančiais procesais.

Leidinys „Lietuvos dirvožemiai“ parengtas bendradarbiaujant Vilniaus, Aleksandro Stulginskio bei Klaipėdos universitetams ir Lietuvos dirvožemininkų draugijai prie LMA ŽŪMMS.

Žemėlapį galima įsigyti:

·         Vilniaus universiteto leidykloje (Universiteto g. 1, Vilnius, tel.: +370 52 687260)

·         Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete (Geografijos ir kraštotvarkos katedroje kreiptis į doc. dr. Joną Volungevičių, tel.: +370 82 15520);

·         Aleksandro Stulginskio universitete (Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų institute kreiptis į doc. dr. Rimantą Vaisvalavičių, tel.: +370 37 752212, el. paštas: rimantas.vaisvalavicius@asu.lt).

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 02 21

Gerb. Lietuvos dirvožemininkų draugijos nariai ir rėmėjai,

 

prašome susipažinti su mūsų draugijos 2013 metų veiklos planu ir jame numatytomis priemonėmis. Džiaugiamės jūsų nuolatine parama draugijos veiklai ir maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti šių metų plane numatytuose renginiuose.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 02 20

Kvietimas į tarptautinę mokslinę konferenciją

 

Informuojame, kad ASU Matematikos, fizikos ir informacinių technologijų centras kartu su Latvijos ŽŪU Fizikos katedra rengia tarptautinę  mokslinę konferenciją “ENVIRONMENT AND BUILDING MATERIALS: PHYSICAL METHODS OF INVESTIGATION-2013” („Aplinkos ir statybinių medžiagų fizikiniai tyrimo metodai 2013”), kurioje bus pristatomi naujausi aplinkos fizikiniai tyrimai ir metodai. Renginio data ir vieta: 2013-01-31  9:00 val. ASU III rūmai (Universiteto 10) 508 a.

Daugiau informacijos rasite šiame konferencijos rengėjų išplatintame kvietime.

Lietuvos dirvožemininkų draugijos sekretoriato informacija

patalpinta 2013 01 11